ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის
თემა: ვაჟა-ფშაველა“ია“
სწავლების
საფეხური : მე-4 კლასი
ინტეგრირებული
საგნები: ქართული, ბუნება ხელოვნება, მუსიკა.
მასწავლებლის
სახელი გვარი: მ. კარელიძე.ჟ. გორგიშელი
მოსწავლეთა
რაოდენობა: 24
განსაკუთრებული
საჭიროების მქონე:--
მიზნები
საგნების მიხედვით:
ქართული ენა: შეძლებს ტექსტისგამომეტყველებით
კითხვას, დაწერს ესეს.
ბუნება: გაიხსენებს მცენარის
ძირითად ნაწილებს, მათ დანიშნულებას .დაასახელებს მცენარის სასიცოცხლო ციკლის ეტაპებს.
მუსიკა: მღერის კლასთან
ერთად ბზვანელის სიმღერას “სამშობლოს გასახარელი“.
ხელოვნება: იის ხატავს
ნატურიდან.
N
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
კლასის ორგანიზების
ფორმა
|
სასწავლო რესური
|
დრო
|
შედეგები
|
1
|
გამოწვევა. პოზიტიური
განწყობის შექმნა.საუბარი გაზაფხულზე.ია ყვავილზე
|
კითხვა-პასუხის
|
საერთო
|
პროექტორი
ბუნებრივი ია
|
5წთ
|
|
2
|
შინაარსის რეალიზება
ტექსტის კითხვა.უცხო
სიტყვები
|
გაგრძელებით კითხვა
|
ინდივიდუალური
|
სახელმძღვანელო
|
5წთ
|
კითხვის მარტივი სტრატეგიის
დაუფლებაIV
|
|
კითხვებზე პასუხი საანალიზოდ,გასააზრებლად.
|
კითხვა-პასუხის
|
|
სახელმძღვანელო
|
2 წთ
|
|
3
|
რეფლექსია
ესეს წერა
|
|
ჯგუფური
|
თაბახის ფურცელი
|
10წთ
|
ესეს წერის დაუფლება IV13
|
4
|
მცენარის ძირითადი
ნაწილების დასახელება. სასიცოცხლო ციკლის ეტაპები.
|
კითხვა-პასუხის
|
საკლასო
|
|
2 წთ
|
აღწერს ცვლილებებს,
რომელსაც მცენარე განიცდის საციცოცხლო ციკლის განმავლობაშიIV 1
|
5
|
სიმღერა „სამშობლოს
გასახარელი“
|
|
საკლასო
|
|
7წთ
|
|
6
|
ნატურიდან ხატვა
|
|
ინდივიდუალური
|
ფერადები ,თაბახის
ფურცელი
|
5წთ
|
|
7
|
შეჯამება
|
რა ვიცი ,რა ვისწავლეთ
|
ინდივიდუალური
|
,თაბახის ფურცელი
|
2წთ
|
|
8
|
თვითშეფასება,შეფასება
|
|
|
|
2 წთ
|
|
9
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
No comments:
Post a Comment